АМКУ в четвер дасть висновок щодо можливості купівлі «Київстаром» хмарного провайдера GigaCloud

Популярное

АМКУ дозволив «Київстар» придбати хмарного провайдера GigaCloud

Антимонопольний комітет України дозволив ПрАТ "Київстар" набути контроль над...

Осадчая выставила вечерние фото с голым животом у дорогого автомобиля

Осадчая выставила вечерние фото с голым животом у дорогого...

Почему животные иногда притворяются больными: ветеринар объяснила, где манипуляция, а где сигнал об опасности

Домашние питомцы могут демонстрировать поведение, напоминающее симптомы болезни, даже...

Традицию изготовления и дарения печенья "лошадки и барышни" внесли в перечень культурного наследия

Министерство культуры Украины включило традицию изготовления и дарения обрядового...

Королева Рания объявила о второй беременности дочери Иман

Королева Рания объявила о второй беременности дочери Иман ...

Поделиться

Антимонопольний комітет України у четвер розглядає заявку найбільшого українського оператора зв’язку ПрАТ "Київстар" на набуття контролю над ТОВ "Гігаклауд" – великим українським хмарним провайдером, що працює під ТМ GigaCloud.

Згідно з порядком денним засідання комітету, можлива угода про купівлю супроводжується корпоративним договором, що буде укладений між "Київстаром" та власниками "Гігаклауд" компаніями Nazlami Limited, Telliani Limited (обидві – Мальта) та Zvityaga Limited (Кіпр), яким належать відповідно 48,43%, 20,42% та 31,15% ТОВ.

Як повідомлялося, у червні 2025 році "Київстар" запустив власний хмарний сервіс для українських користувачів Kyivstar Cloud, що доступний для малого, середнього та великого бізнесу, а також для організацій держсектору.

СЕО та президент "Київстар" Олександр Комаров в середині травня цього року під час конференц-колу щодо звітності оператора за І квартал 2026 року зазначав, що компанія розглядає хмарний бізнес як один із важливих напрямів майбутнього розвитку та шукає можливості його розвитку як органічно, так і за рахунок придбань

"Ми нещодавно запустили власний хмарний бізнес в Україні, власний центр обробки даних та почали комерціалізувати це наприкінці 2025 року", – зазначив він.

За словами Комарова, компанія прагне підготуватися до розвитку ринку хмарних сервісів після війни як з точки зору переліку послуг, так і з точки зори частки ринку та наявних компетенцій.

Він уточнив, що наразі основним бізнесом компанії в цьому напрямку є перепродаж послуг Microsoft і, трохи, Amazon.

У першому кварталі 2026 року "Київстар" збільшив прибуток EBITDA на 28,5% – до 7,5 млрд грн, тоді як виручка зросла на 31,3% – до 13,9 млрд грн.

Згідно зі звітністю, виручка хмарного сервісу дочірньої компанії Kyivstar.Tech зросла зі 105 млн грн до 192 млн грн.

За даними ресурсу YouControl, виручка "Гігаклауд" у 2025 році зросла на 37,1% – до 561,44 млн грн, а чистий прибуток – в 3,8 рази, до 130,26 млн грн. Бенефіціарами компанії вказані українці Олег Поліщук – 31,15% та Назарій Курочко – 44,93%.

GigaCloud 8 липня цього року заявив про запуск суверенної хмари в Україні – хмарної інфраструктури, що відповідає вимогам державного регулювання щодо зберігання, обробки та передачі даних усередині країни.

"Нашим клієнтам важливо розуміти, де зберігаються їхні сервіси, хто їх адмініструє і чи відповідає це вимогам регуляторів та партнерів. Саме тому ми надаємо суверенну хмару, яка забезпечує контроль над даними, з україномовною підтримкою, з оплатою на українську юрособу і прозорим ланцюгом постачальників", – прокоментував запуск CEO GigaCloud Назарій Курочко.

На думку компанії, суверенна хмара буде особливо корисною для держорганізацій, об’єктів критичної інфраструктури (ОКІ), фінансових установ, сфери оборони, медицини, енергетики тощо, а також для компаній, які беруть участь у держзакупівлях та повинні підтвердити відповідність вимогам безпеки, прозорість провайдера й готовність до аудиту.

Поделиться

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Старые
Новые Популярные