24 декабря, 2024

Вчені з’ясували, чим замінити шкідливий фтор у зубних пастах

Популярное

Поделиться

Як повідомляє автор Девід Нілд в виданні Frontiers in Public Health, що кальцію фосфат мінерал, який вже міститься в наших кістках і зубах, може бути настільки ж ефективним, як і фторид як засіб захисту від карієсу.

– Тож ми можемо говорити про відкриття нового, альтернативного інгредієнта для зубної пасти, – пояснює Нілд. – Фтор чудово захищає зуби, але його надлишок може бути шкідливим. Це особливо актуально, коли йдеться про дітей. Вони часто проковтують зубну пасту, і саме тому дітям молодшого дошкільного віку рекомендується видавлювати краплю розміром із рисове зернятко.

Чергове дослідження вчених з Познанського університету медичних наук та Медичного університету Білостока в Польщі показало, що з’єднання під назвою гідроксіапатит може бути чудовою заміною фтору.

Читайте також: Перукар попереджає про ризик облисіти при нерегулярному миттю голови

Відомо, що він допомагає при захворюваннях ясен та підвищеної чутливості зубів.

– Гідроксіапатит – безпечна та ефективна альтернатива фтору для профілактики карієсу під час щоденного використання, – розповів учений-стоматолог Ельжбета Пашинська з Познанського університету медичних наук.

Так, у подвійному сліпому рандомізованому дослідженні 171 учаснику віком від 18 до 45 років випадковим чином давали або зубну пасту з гідроксіапатитом, або зубну пасту з фтором.

Учасники використовували електричні зубні щітки і той самий режим чищення, свій звичайний раціон вони змінювали.

Після 18 місяців чищення зубів та регулярних оглядів стоматологами не було виявлено суттєвої різниці у кількості нових каріозних порожнин між групою гідроксіапатиту або групою фториду – майже у 90% з кожної групи не з’явилося жодних нових каріозних порожнин.

Читайте також: Ось чим корисний для здоров'я післяобідній сон

Гідроксіапатит має подвійну дію: перешкоджає втраті мінералів зубами, тобто демеінералізації, яка і призводить до утворення карієсу, і прискорює природний процес відновлення зубів – ремінералізацію.

– Застосування мінералу також підпадає під категорію «мінімально інвазивної» стоматології, тому жодних походів до стоматолога та жодних процедур вам не знадобиться, – пояснив автор. – Його досить просто додати в зубну пасту та чистити зуби двічі на день.

Гідроксіапатит схвалено регулюючими органами як безпечний і може бути отриманий синтетичним шляхом для додавання в зубну пасту. Хоча до заміни фтору необхідно виконати ще кілька кроків, це, безперечно, переконливий аргумент.

Читайте також: Дієтолог пояснила, для кого небезпечна розчинна кава

– Опубліковані клінічні випробування також показали, що запобігаючий ефект від використання гідроксіапатиту спостерігався і в групах ризику – серед дітей та пацієнтів, які проходять ортодонтичну терапію, – пояснила Пашинська. – У ході нашого клінічного випробування було доведено, що гідроксіапатит запобігає карієсу і у дорослих.

Поделиться

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии