Одна з порад лікаря: щогодини потрібно випивати порцію води.
Терапевт Тамара Іллінська нагадала, що сильна пітливість у спеку говорить про значну втрату рідини організмом.
«У сильну спеку ми маємо випивати близько двох-трьох літрів на день. Можна випивати невелику склянку води щогодини, навіть якщо немає спраги. Якщо вона виникне, це буде говорити, що організм уже втратив надто багато рідини», – розповіла лікарка.
Також допомогти організму пережити спеку можна прикладаючи до рук, ніг, чола чи шиї прохолодні вологі компреси (можна потримати зап’ястя під прохолодною проточною водою). Якщо є пульверизатор, слід наповнити його водою та наносити її на руки, шию, область декольте.
Читайте також: Перукар попереджає про ризик облисіти при нерегулярному миттю голови
За словами експерта, зберігати прохолоду в приміщенні спекотного літа легше, якщо не впускати вдень сонячні промені, закривати вікна. Іллінська звернула увагу, що багато фахівців радять провітрювати приміщення у спеку вночі, коли повітря остигає від спеки. Якщо в кімнаті працює вентилятор, але все одно жарко, можна поставити перед пропелером ємність із льодом.
Терапевт додала, що у спекотні дні потрібно мінімізувати кількість джерел тепла, до яких належить безліч електронних пристроїв – «кожен комп’ютер, кожен телевізор та кожна лампа сприяють обігріву приміщення». Якщо в електроприладах немає потреби, краще висмикнути вилку з розетки.
Джерело: МедікФорум
Читайте також: Дієтолог пояснила, для кого небезпечна розчинна кава