Печіння у шлунку та грудях, кисла відрижка, кашель: печію відчуває кожен п’ятий німець. Варіанти лікування настільки різноманітні, як і причини. Що може допомогти від печії і коли потрібно звернутися до лікаря.
“Коли у вас печія, шлункова кислота повертається в стравохід. Постраждалі відчувають печіння та біль у шлунку, грудях та горлі”, – каже лікар-гастроентеролог Олександра Алісова.
Якщо ви час від часу відчуваєте печію після рясного прийому їжі, вам нема про що турбуватися. Людям із регулярними чи сильними відчуттями печіння слід проконсультуватися у лікаря про свої симптоми. Побічні захворювання, такі як пошкодження зубів, запалення стравоходу чи рак стравоходу, зустрічаються рідко. Однак при правильному лікуванні це часто можна запобігти.
Існує безліч різних причин печії. Найчастіше у постраждалого спостерігається так званий гастроезофагеальний рефлюкс. Про це лікарі говорять, коли сфінктер між шлунком та стравоходом перестає функціонувати належним чином. Якщо якість життя потерпілого обмежена печією або пошкоджено стравохід, це гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (скорочено ГЕРХ).
Печія: лікування
“Пацієнтам, які бажають позбутися печії, слід насамперед змінити свій спосіб життя. Люди з надмірною вагою повинні прагнути нормальної ваги. Допомагає збалансована дієта з низьким вмістом жирів і високим вмістом клітковини”.
Постраждалим також слід регулярно займатися спортом, у тому числі пішими прогулянками та заняттями видами спорту, що вимагають витривалості, такими як біг підтюпцем, плавання або їзда на велосипеді. Потерпілим слід уникати алкоголю та цигарок.
У багатьох пацієнтів із печією виникають проблеми зі сном, оскільки шлункова кислота легше потрапляє назад у стравохід, коли лежить. Є кілька порад, які обіцяють швидку допомогу. Потерпілим не слід нічого їсти протягом кількох годин перед сном.
“Підняття узголів’я ліжка або використання товстішої подушки може зменшити кислотний рефлюкс шлунка. Деяким пацієнтам корисно спати на лівому боці. У цьому випадку закриття шлунка відбувається вгорі”.
Читайте також: Раптова серцева смерть може торкнутися і молодих — ознаки
Харчування
Пацієнти часто запитують, що їсти при печії. Зазвичай потрібно трохи часу та терпіння, перш ніж вони дізнаються, які продукти викликають печію, а які полегшують симптоми.
“Зазвичай допомагає, якщо пацієнти уникають продуктів, які викликають кислоту”.
До них відносяться:
- Гострі продукти, такі як перець чилі чи гірчиця.
- Цибуля та часник
- Сильно солоні страви
- Жирна їжа, смажена їжа
- Випічка, шоколад та солодкі десерти з великою кількістю цукру
- Кофеїнізована кава та чай
- М’ята перцева, у вигляді кулінарних трав, чаю або пастилок
- Цитрусові, такі як лимони чи грейпфрути.
- Молочні продукти, такі як йогурт
- Алкоголь, такий як вино та пиво
- Вуглекислий газ у мінеральній воді чи лимонадах
Постраждалі часто можуть запобігти печії, вживаючи в їжу лужні продукти.
Фахівці рекомендують такі продукти:
- фрукти, такі як банани, яблука та груші
- картопля
- коричневий рис
- листові овочі
- селера
- мигдаль, особливо при тривалому жуванні
- фенхель
- імбир.
Читайте також: Кардіолог назвала 5 продуктів для швидкого зниження холестерину
Домашні засоби
Якщо симптоми легкі, пацієнти можуть вдатися до рослинних лікарських засобів. Наприклад, допомагає більше пити.
“Найкращі варіанти від печії – негазована вода або трав’яний чай з ромашки, фенхелю або анісу. Шавлія, кардамон та імбир мають заспокійливу та протизапальну дію”.
Лікувальна глина також може полегшити печію. Речовина походить з породи та містить такі мінерали, як калій, магній та кальцій. Необхідно змішати дві чайні ложки порошку зі склянкою води та випивають рідину перед їжею.
Ще один популярний домашній засіб – бікарбонат натрію (харчова сода).
“Якщо ви страждаєте від печії, розчиніть чайну ложку харчової соди у склянці води. Отримана лужна вода нейтралізує шлункову кислоту”.
Але слід використовувати цей трюк лише час від часу. Інакше у довгостроковій перспективі вони вберуть занадто багато харчової соди. Це може призвести до підвищення артеріального тиску.
Додайте UkrHealth в обрані джерела