Коли справа доходить до регулярного випорожнення, інколи все відбувається без попередження. В інших випадках, ви можете відчувати позив, але безрезультатно, що призводить до закрепу, здуття, болю в животі і навіть геморою. Споживання продуктів, багатих на клітковину, і ферментованих напоїв, як-от комбуча, прийом пребіотиків/пробіотиків або навіть чашка кави можуть стимулювати роботу кишечника. Але чи знали ви, що є й інші природні засоби від закрепів, які не змінять ваш раціон?
Янін Боурінг, ND (@j9naturally), натуропат з понад мільйоном підписників у TikTok, дає поради щодо зміцнення імунітету, підтримання гідратації та здоров’я шлунково-кишкового тракту. У нещодавньому відео, яке стало вірусним, Боурінг поділилася трьома порадами для тих, у кого виникають труднощі з закрепом, і пояснила, як “покращити випорожнення”.
Читайте також: Названо причини надмірного потовиділення і способи запобігти його
Перш за все, “Вам слід снідати щодня,” рекомендує Боурінг.
“Це дуже важливо для синхронізації циркадних ритмів з природою, щоб стимулювати правильний рух кишечника,” пояснює вона.
Згідно з Health, вівсянка є одним із найкращих сніданків при закрепах, оскільки вона багата на розчинну клітковину, яка утворює гелеподібну речовину у кишечнику і уповільнює процес травлення. Крім того, вона багата на залізо, магній та цинк. Яблука, чорнослив і насіння чіа також можуть допомогти стимулювати роботу кишечника зранку.
Однак перед сніданком варто почати з природного світла.
“Вам потрібно побачити природне світло, особливо перше, що ви побачите вранці,” сказала Боурінг. “Виходьте на вулицю. Якщо це неможливо, відкрийте вікно або сідайте біля відкритого вікна, щоб отримати більше природного світла на очі та шкіру.”
За даними FoodGuides.com, вітамін D позитивно впливає на імунну систему та мікробіом кишечника. Оскільки сонячне світло є природним джерелом вітаміну D, ранкове перебування на сонці може сприяти покращенню травлення і, як наслідок, випорожненням.
Сонячне світло також пов’язане з циркадним ритмом, що підсилює першу пораду Боурінг.
“Циркадний ритм впливає на процеси травлення, включаючи час випорожнень і вироблення травних ферментів. Порушення цього ритму можуть призвести до проблем із травленням, таких як закреп або нерегулярні випорожнення,” пояснює FoodGuides.com.
Третя і заключна порада Боурінг є досить простою: пийте теплу воду протягом дня.
“Ви можете додати свіжовичавлений лимон. Намагайтеся випивати близько 10 чашок цієї теплої води протягом дня,” зазначає вона. “Це допоможе стимулювати перистальтику і просування калових мас по кишечнику.”
Читайте також: Названо 6 простих продуктів, які уповільнюють старіння
Згідно з дослідженням, опублікованим у Національній бібліотеці медицини, навіть легке зневоднення може ускладнити випорожнення, і коли воно зрештою відбувається, випорожнення можуть бути твердими і спричиняти біль.
Пити воду в цілому дуже важливо, але тепла вода особливо корисна. Лікар Карен ВейРу Лін пояснює, що тепла вода “стимулює внутрішню оболонку кишечника.”
Якщо тепла вода вам набридне, Боурінг радить додати чашку безкофеїнового трав’яного чаю.