У той час як фізичні вправи є святим Граалем здоров’я, оскільки вони можуть допомогти запобігти закупорці холестеринових артерій, ви можете ненавмисно погіршити своє здоров’я тим, що п’єте. Потягування певного напою з цукром може завдати вам шкоди.
Будь-який солодкий напій, наприклад, фруктовий сік, може бути шкідливим для вашого здоров’я. Підсолоджені цукром напої пов’язані з несприятливими змінами холестерину ліпопротеїнів високої густини.
Холестерин ліпопротеїнів високої щільності (ЛПЗЩ) допомагає захистити серце та кровоносні судини від хвороб, пише Express.
Занадто низький рівень ЛПВЩ може бути шкідливим, оскільки щільний ліпопротеїн виконує три функції:
- Це протизапальне
- Має антиоксидантну дію
- Він виводить надлишки холестерину з кровоносних судин і повертає його до печінки.
Читайте також: П'ять хвороб, які можна визначити за голосом людини
Коли холестерин транспортується до печінки, він розщеплюється і виводиться з організму.
Збільшене споживання цукру може сприяти розвитку дисліпідемії.
Що таке дисліпідемія?
“Дисліпідемія – це дисбаланс ліпідів, таких як холестерин, холестерин ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНГ), тригліцериди та ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ)”.
Ліпопротеїни низької щільності вважаються «поганим» типом холестерину, оскільки саме вони відкладаються вздовж стінок артерій, звужуючи кровотік.
Коли холестерин осідає на стінках артерій, він утворює так звані бляшки. Якщо бляшка розриває кровоносну судину, утворюється тромб, який може, наприклад, блокувати приплив крові до серця.
Якщо приплив крові до серця блокується, а м’язу не вистачає кисню, він починає вмирати, і відбувається серцевий напад. За словами експерта з харчування, ще одним напоєм, який може підвищити рівень холестерину, є пресована кава.
Читайте також: Чому людина починає заїкатися: відповідь вчених
“Пресовану каву отримують шляхом змішування мелених кавових зерен із кип’яченою водою у френч-пресі. Фільтру для кави немає, тому частина кавової гущі, яка містить речовину, яка називається дитерпенами, може потрапити у напій”.